• Cena:   320 zł

Jako szkoła o ugruntowanej pozycji z ponad 15 letnim doświadczeniem w kształceniu osób dorosłych zapewniamy, iż kurs ma na celu przede wszystkim kompleksowe i praktyczne przygotowanie do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.

Kurs przeznaczony jest dla osób chcących rozpocząć działalność na własną rękę.

Terminy zajęć: 16, 18, 19, 22, 23, 25, 26 października w godzinach 18:00-20:25 sala komputerowa
Tryb prowadzenia zajęć: wieczorowy

Zapisy na kurs do czwartku 11.10.2018

Cena 320 zł

Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonej sali, każdy kursant pracuje na oddzielnym komputerze z dostępem do platformy edukacyjnej szkoły. Materiały zamieszczane na platformie umożliwiają doskonalenie i ćwiczenie umiejętności także w domu, ponieważ znajdują się w niej aktualne przepisy prawa, przykłady i zadania rozwiązywane w trakcie kursu. Dzięki temu kursant w każdej chwili może sięgać do materiałów.

Kursy prowadzone są przez aktywne księgowe posiadające kilkunastoletnie doświadczenie pracy w zawodzie i praktykę w prowadzeniu zajęć, konsultacji i kursów zawodowych.

• Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej
  • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych
  • Zwolnienia podmiotowe i przedmiotowe w podatku od towarów i usług
  • Zapoznanie z podatkową księgą przychodów i rozchodów
  • Zapoznanie ze sposobem prowadzenia ewidencji przychodów (ryczałtem ewidencjonowanym)
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia
  • Elementy prawa podatkowego
  • Sporządzanie zeznań podatkowych i deklaracji

Kursant posiądzie umiejętności

• Rejestracji działalności
  • Formy opodatkowania działalności gospodarczej
  • Obliczenia amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
  • Sporządzenia ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia
  • Wypełniania zeznań podatkowych PIT-36, PIT-36L, PIT-28
W ramach kursu kursant zapoznaje się z programem finansowo-księgowym niezbędnych do sporządzania stosownych deklaracji, ewidencji.

Po zakończeniu kursu i uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu końcowego kursant otrzyma Zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych wg wzoru Ministra Edukacji i Nauki oraz Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie i zdobycie wiedzy z zakresu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.