• Cena:   249 zł

Jako szkoła o ugruntowanej pozycji z ponad 15 letnim doświadczeniem w kształceniu osób dorosłych zapewniamy, iż kurs ma na celu przede wszystkim nauczenia praktycznego podejścia do prowadzenia małej księgowości czyli Księgi Przychodów i Rozchodów.

Kurs małej księgowości przeznaczony jest dla osób, które chcą zarejestrować działalność lub też ją zarejestrowały i wybrały sposób prowadzenia tak zwanej małej księgowości. Metodą krok po kroku wprowadzimy Cię w elementy prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów.

Planowany termin rozpoczęcia kursu: maj/czerwiec 2018.
Tryb prowadzenia zajęć: do wyboru wieczorowy/weekendowy/dzienny.

Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonej sali, każdy kursant pracuje na oddzielnym komputerze z dostępem do platformy edukacyjnej szkoły. Materiały zamieszczane na platformie umożliwiają doskonalenie i ćwiczenie umiejętności także w domu, ponieważ znajdują się w niej aktualne przepisy prawa, przykłady i zadania rozwiązywane w trakcie kursu. Dzięki temu kursant w każdej chwili może sięgać do materiałów.

W ramach kursu księgowości zapoznasz się z programem Insert GT moduł Rachmistrz GT oraz Comarch ERT Optima moduł Księga podatkowa.

Kursy prowadzone są przez aktywne księgowe posiadające kilkunastoletnie doświadczenie pracy w zawodzie i praktykę w prowadzeniu zajęć, konsultacji i kursów zawodowych.

• Zapoznanie z podatkową księga przychodów i rozchodów
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia
  • Elementy prawa podatkowego
  • Sporządzanie zeznań podatkowych i deklaracji
  • Egzamin końcowy – 2 godziny

Po kursie nauczysz się

• Przeprowadzenia kontroli dokumentów
  • Obliczania amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
  • Sporządzania ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia
  • Obliczania zaliczek podatku dochodowego za zasadach ogólnych oraz podatku liniowego
  • Wypełniania zeznań podatkowych PIT-36 i PIT-36L
  • Sporządzania deklaracji VAT

Po zakończeniu kursu i uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu końcowego kursant otrzyma Zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych wg wzoru Ministra Edukacji i Nauki oraz Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie i zdobycie wiedzy niezbędnej do prowadzenia małej księgowości.