E-booki i audiobooki lektur

Świat rozwija się w szybkim tempie. Zmiany następują w każdym obszarze, również w edukacji. W tym tygodniu uruchomiono świetny portal

lektury.gov.pl

będący narzędziem ułatwiającym zapoznanie się z lekturami szkolnymi do szkół podstawowych i liceów. Nie musisz już iść do biblioteki, stać w kolejce, wyrabiać karty i przede wszystkim zwracać wypożyczonej książki.

Mobilna Biblioteka umożliwia słuchaczom i nauczycielom Szkół dla Dorosłych „PRYMUS” zapoznanie się z utworami:

• bezpłatnie,
  • w każdym miejscu z dostępem do Internetu,
  • na komputerach i urządzeniach mobilnych (telefony, tablety itp.),
  • bez wychodzenia w domu,
  • bez konieczności noszenia przy sobie ciężkich książek.

Portal z lekturami

Już teraz masz możliwość nie tylko przeczytania książki (e-book), ale i jej odsłuchania (audiobook). Dzięki temu możesz słuchać lektur zarówno w trakcie wykonywania obowiązków domowych, uprawiania sportu jak i jazdy autobusem. Możesz też pobrać aplikację mobilną na swój telefon ?

Obecna wersja portalu do zakończenia roku szkolnego 2017/2018 ma charakter pilotażowy. Baza będzie aktualizowana.

Od teraz możesz mieć lektury zawsze przy sobie ? Zachęcamy do zapoznania się lub odświeżenia dostępnych na portalu tekstów kultury.