Uczysz się w weekend, a chcesz znaleźć pracę w tygodniu?

Czy warto uczyć się zaocznie? Co na to przyszły pracodawca?

Pewnie słyszałeś kiedyś opinię, o tym że lepiej skończyć studia dzienne, niż zaoczne. Prawda? Często na rodzinnym „obiadku” w niedzielę mówili, że dzienny uczeń to lepszy uczeń, bo lepiej wykwalifikowany.

A jak jest teraz?

Okazuje się, że opinia ta nie jest wcale tak oczywista dla pracodawców. Co więcej, czasem jest nawet odwrotnie. Obecnie, uczeń (a w zasadzie słuchacz) szkoły zaocznej (np. w liceum zaocznym, czy szkole policealnej dla dorosłych) oceniany jest przez pracodawcę jako człowiek zaradny, który sprawnie i efektywnie organizuje swoje życie prywatne i zawodowe. Jest postrzegany jako ktoś potrafiący nawiązać kontakt z klientem, jednocześnie łączący pracę z nauką (dzięki czemu znający wszelkie zależności, np. uczeń-nauczyciel, pracodawca-pracownik).

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych dość wymagających czasach, najlepszy pracownik, to taki, który posiada dyplom konkretnego zawodu i ma jakiekolwiek doświadczenie, niekoniecznie z tej samej branży. Taka osoba w oczach pracodawcy wyróżnia się spośród innych kandydatów, którzy posiadają jedynie dyplom szkoły dziennej.

Warto wybrać szkołę zaoczną, ucząc się wyłącznie w weekendy. Znajdź pracę w tygodniu, kierując się kilkoma prostymi zasadami:

START – w dobie Internetu pamiętaj aby szukać pracy na dobrych, sprawdzonych portalach. Ponadto możesz przygotować sobie listę firm na których Ci zależy i osobiście złożyć swoje CV. Może za chwilę zwolni się tam etat?

ZNAJOMI – warto by jak najszersze grono Twoich znajomych wiedziało, że szukasz pracy. Z pewnością znają kogoś, komu mogliby Cię polecić.

AUTOPREZENTACJA – Twoje CV powinno być przede wszystkim oryginalne i czytelne. Może brałeś udział w ciekawym wolontariacie? Zadbaj też o widoczność na portalach społecznościowych (np. goldenline, linkedin). Rekruterzy bardzo lubią korzystać z tego narzędzia.

DOKSZTAŁCANIE SIĘ – wykorzystuj wiedzę zdobytą w szkole, zapisuj się na dodatkowe szkolenia i kursy, które pomogą Ci udoskonalić wykonywaną przez Ciebie pracę. W naszej szkole PRYMUS przygotowaliśmy wiele bezpłatnych kursów on-line dla naszych Słuchaczy.

Pomyśl, gdybyś chciał zatrudnić pracownika, mając do wyboru dwóch kandydatów, wolałbyś kogoś kto nigdy nigdzie nie pracował? A może jednak kogoś kto ma takie samo wykształcenie, a do tego doświadczenie? Wybór jest prosty ☺