Wakacje co prawda znajdują się już na półmetku, jednak nadal mamy mnóstwo czasu, który możemy wykorzystać na odpoczynek czy ekscytującą atrakcję.  Wakacje to jest ten moment, w którym wszystkie rzeczy odkładane „na później”, „do zrobienia”, można nareszcie zrobić.


1. Wyśpij się!

Nic bardziej nie kojarzy się z wakacyjnym lenistwem, niż wylegiwanie się w łóżku do południa. I nawet, jeżeli na co dzień jesteśmy zajęci pracą, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w któryś dzień wolny od pracy całe przedpołudnie spędzić w łóżku. W końcu są wakacje!

spanie ludzie

2. Oglądaj gwiazdy pod gołym niebem.

W wakacje oprócz upalnych dni, są też ciepłe noce, w dodatku są to noce spadających gwiazd.  Łap więc koc, poduszki,  wybierz się na pole, za miasto i oglądaj nocą perseidy. Pamiętajcie, by po każdej zauważonej przez Was spadającej gwieździe pomyśleć życzenie!

 spadajace gwiazdy

3. Wybierz się na wycieczkę rowerową.

Wpłynie to korzystnie nie tylko na Twoje zdrowie fizyczne, ale również dostarczy Ci ogromnej dawki witaminy D, której dostarczy Ci słońce. Dodatkowo spędzisz czas na łonie natury, podziwiając przy tym malownicze krajobrazy. W Internecie są dostępne różne trasy biegnące dookoła miast, te krótsze i dłuższe, które można wykorzystać.

rowery

 4. Odwiedź bliskich.

Każdy z nas ma bliskich, z którymi widuje się tylko w święta i urodziny.  Czas to zmienić. Odwiedź rodziców, dziadków, siostrę lub brata, nawet, jeżeli mieszkają daleko. Będzie to dobra okazja do spotkania i zacieśnienia więzi między Wami.  Kiedy jak nie w wakacje? 

przyjaciele

 5. Wybierz się na wycieczkę po mieście.

Wydaje Ci się, że znasz swoje miasto jak własną kieszeń? Wybierz się na spacer, podczas którego pozwolisz sobie zgubić się w jego uliczkach, zobaczyć coś, na co nigdy dotąd nie zwracało Twojej uwagi. Jeżeli okaże się, że nie wiesz gdzie jesteś, pamiętaj, Twój telefon ma GPS!

zwiedzanie miasta

6.Znajdź czas na wakacyjną imprezę.

W ciągu roku nie masz czasu żeby wyjść ze znajomymi na imprezę plenerową?  W wakacyjne weekendy w każdym mieście odbywa się mnóstwo imprez, większość z nich oferuje bezpłatny wstęp. Nawet, jeżeli na wakacje zostajesz w mieście, wybierz się z grupą znajomych na koncert, imprezę na plaży miejskiej czy dyskotekę pod gwiazdami. Nie zapomnij o wygodnych butach do tańczenia!

 audience 1853662 960 720

7. Wybierz się na piknik.

Każde z miast i miasteczek posiada miejsca, do których można wybrać się na piknik. Może to być park, bulwary czy plaża miejska. Weź koc, przekąski, coś do picia i w drogę!  Możesz zaprosić przyjaciół do spędzenia czasu razem, dla introwertyka samotne rozwiązywanie krzyżówek na kocyku też brzmi fantastycznie!

piknik

 8. Przeczytaj książkę.

W ciągu roku wiele osób nie ma czasu na czytanie książek. Zawsze znajdują się wytłumaczenia typu „jestem zmęczona”, „nie mam czasu”. A szkoda, ponieważ czytanie książki nawet przez chwilę to jakiś rodzaj odskoczni, odpoczynku od życia codziennego.  Podczas wakacji postaraj się przeznaczyć czas na lekturę, czy to wcześniej przeczytaną, czy zupełnie nową.

czytanie ksiazki

 9. Odwiedź miejsce, które zawsze chciałeś zobaczyć.

Każdy z nas ma miejsca,  w których nie był jeszcze nigdy, ale zawsze chciał je zobaczyć. Może to być dalsza wycieczka, za granicę czy w góry, ale też bliższa, do których można dojechać autobusem czy rowerem, np. skansen za miastem. Pora odwiedzić nowe miejsca.

podróż

 10. Spróbuj czegoś nowego.

Jazda konno, gra na gitarze czy szydełkowanie? Być może to czas na rozpoczęcie nauki w szkole? Może dojdziesz do wniosku, że inwestycja w siebie przyniesie Ci największe korzyści?  Zapisz się do szkoły policealnej, np. na kierunek Technik Administracji , Technik BHP oraz Technik Ochrony lub do Liceum Zaocznego.  Jest to świetna alternatywa dla osób, którym brakuje czasu w ciągu tygodnia.  Nie będzie bardziej odpowiedniego momentu na własny rozwój, który, któż to wie, może zmieni Twoje życie? Powodzenia!

gitara