Jak zbudować pozytywny wizerunek u przyszłego pracodawcy?

„Jak nas widzą tak nas piszą” – dobre wrażenie u przyszłego pracodawcy?

Pozytywny wizerunek, którym zabłyśniemy przed przyszłym szefem może wpłynąć na ciąg dalszy naszej kariery zawodowej. Pierwsze wrażenie o danej osobie czasem towarzyszy nam przez całe życie...

Na co warto zwrócić uwagę podczas rekrutacji?

Kompromitujące zdjęcia na Insta czy Face? – często rekruterzy, zapraszając na rozmowę kwalifikacyjną w pierwszej kolejności sprawdzają nasze konta na portalach społecznościowych. Nie masz ograniczonego dostępu "tylko znajomi"? Uważaj, Twoje zdjęcia z imprez mogą skutecznie zniechęcić przyszłego pracodawcę... Dla pewności sprawdź też, co mówi o Tobie Wujek Google, wpisując imię i nazwisko, ewentualnie e-mail :)

List motywacyjny "kopiuj-wklej" – masz zapisany szablon listu motywacyjnego i przesyłasz go wszędzie? Pamiętaj, że Świat idzie do przodu. Czasem wzmianka o swojej e-wizytówce, czy link do ciekawie prowadzenia vloga na Youtube może zaciekawić rekrutera. Zadbaj, by Twój list motywacyjny przede wszystkim zachęcał i wyróżniał Cię spośród setek kandydatów.

Wyróżnianie się – Pamiętaj, że "przegięcie" może zniechęcić pracodawcę. Zadbaj o ładne i aktualne zdjęcie w CV. Fotka typu "sweet selfie z dzióbkiem", czy stare zdjęcie do dowodu z pewnością nie zachęci do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, że każdemu pracodawcy, w szczególności w branżach gdzie nieodłącznym elementem pracy jest bezpośredni kontakt z klientem - będzie zależało na  osobie reprezentatywnej. A gdy już zostaniesz zaproszony, ubierz się stosownie. Zbyt krótka spódniczka, czy rozpięta koszula może zbudować nienajlepsze pierwsze wrażenie.

Pozytywne nastawienie i lekki stresik - to dwa nieodłączne czynniki warunkujące zbudowanie pozytywnego wrażenia. Zbyt luzackie podejście na pierwszym spotkaniu traktowane jest jako lekceważące. Lekki stresik jest potrzebny, pomaga w skupieniu i szybkiej analizie danej sytuacji. Z kolei pozytywne nastawienie z pewnością zostanie zauważone i zostaniesz zapamiętany jako osoba pogodna i uśmiechnięta. A przecież każdy chciałby mieć takiego pracownika.

Trzymamy kciuki za znalezienie pracy marzeń :) Z pewnością zdobycie nowych kwalifikacji w zaocznym liceum ogólnokształcącym czy szkole policealnej będzie Twoim extra atutem w procesie rekrutacji.